Цвети Пиронкова влезе в основната схема на Аустрелиън Оупън

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Pървата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за основната схема на Аустрелиън Оупън, след като победи рускинята Маргарита Гаспарян с 6-3, 7-5 за 85 минути игра в последния кръг от квалификациите за надпреварата, предаде БГНЕС.

Преди това спортист номер 1 на България за 2020 година постигна победи над южнокорейката На-Ле Хан с 6-0, 3-6, 6-1 и японката Киока Окамура с 6-0, 6-1.

Пиронкова започна отлично днешната среща в Дубай и взе откриващите три гейма, но Гаспарян отвърна с три безответни гейма и изравни на 3-3. Цвети успя да спре серията на Гаспарян, за да поведе отново с 4-3. В осмия гейм Гаспарян поведе с 30-15, но българката отвърна с три поредни точки и пробив за 5-3. Той се оказа решаващ за изхода от този първи сет, защото Пиронкова спечели последвалото си подаване, а с това и тази част с 6-3.

Winbet – на един клик разстояние! (18+)

Във втория сет Гаспарян успя да дръпне в резултата с 3-0. След това Цвети взе инициативата и изравни на 3-3. Последваха разменени спечелени подавания до 5-5. Тогава Пиронкова успя да стигне до пробив и да сервира за мача. На собствено подаване българката затвори мача от петата си възможност.

По този начин Пиронкова продължи с отличните си изяви след завръщането си на корта през август миналата година след повече от три години извън корта, в които тя стана майка. Пловдивчанката достигна до четвъртфиналите на Ю Ес Оупън още в първия си турнир, а след това стигна и до третия кръг на Ролан Гарос. След успешните квалификации за Откритото първенство на Австралия, Пиронкова вече има 9 победи от 11 мача след завръщането си в игра.

Другите три представителки на България в квалификациите – Виктория Томова, Изабелла Шиникова и Елица Костова, не успяха да намерят място в основната схема.

Надпреварата в Мелбърн започва на 8 февруари.