Порто разплака Роналдо и компания, Ювентус отново капо в ШЛ

Отборът на Ювентус надви Порто с 3:2 след продължения в мач-реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига, но това не стигна за класиране към 1/4-финалите. „Драконите“ спечелиха първата среща у дома с 2:1, а двата гола на чужд терен ги класират напред в най-престижния европейски клубен турнир.

През първата част гостите бяха значително по-добрият отбор и закономерно поведоха в резултата с гол на Серджо Оливейра от дузпа. След почивката обаче Юве излезе преобразен и рано-рано върна паритета чрез Федерико Киеза. В 53-ата минута Мехди Тареми получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

Останали с човек по-малко, „драконите“ бързо инкасираха ново попадение от Киеза, което оформи общия резултат 3:3 от двете срещи и вкара мача в продължения.

Там драмата стана още по-голяма, като в 115-ата минута Серджо Оливейра реализира от свободен удар, а само две минути по-късно Адриен Рабио запази надеждите на своя тим живи, правейки общия резултат 4:4.

Гостите стартираха мощно и отправиха първия си удар секунди след първия съдийски сигнал. Матеус Урибе стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката встрани от вратата.

Юве отвърна мигновено с опит с глава на Алваро Мората, но Агустин Марчесин демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Последва изстрел на Тареми, който бе блокиран от противниковата защита. Секунди по-късно отново той нанесе мощен удар, отбил се в напречната греда на Шчесни.

В 18-ата минута ситуацията стана още по-сложна за „бианконерите“, след като закъсняло действие на Мерих Демирал доведе до дузпа за гостите. С изпълнението от бялата точка се нагърби Серджо Оливейра, който прати топката в долния ъгъл и изведе Порто напред.

Източник:gong.bg