Калпава защита лиши Дортмунд от чудо в Манчестър

Сити спечели само с 2:1 срещу Борусия

Манчестър Сити победи Борусия Дортмунд трудно с 2:1 в първи четвъртфинален двубой на Шампионската лига, игран на стадион „Етихад“.

Един от най-добрите на терена Кевин Де Бройне откри резултата в 19-ата минута практически при първата опасна атака на „гражданите“, които имаха преимущество по отношение на владеенето на топката, но не изглеждаха опасни.

Лидерът във Висшата лига стоеше доста по-добре след почивката, но не успя да удвои и в 84-ата минута капитанът на Борусия Марко Ройс заля домакините с леден душ след прекрасна асистенция на Ерлинг Халанд. В 90-ата минута обаче слабата защита на германците си каза думата и Фил Фодън вкара като на тренировка.

Реваншът е на 14 април на стадион „Сигнал Идуна Парк“. Интересното е, че Манчестър Сити постигна първа победа над Борусия Дортмунд в третия им сблъсък в турнира на богатите.

Източник:gol.bg