Указът на президента Радев за свикване на 46-ото Народно събрание излезе в „Държавен вестник“

Стартът на 46-ото Народно събрание е утре. Държавният глава събира новите 240 депутати точно в 9 часа. Вижте пълния списък на депутатите

Официално в „Държавен вестник“ излезе указът на президента Румен Радев за свикване на новия парламент.

Стартът на 46-ото Народно събрание е утре. Държавният глава събира новите 240 депутати точно в 9 часа.

Първото заседание ще бъде открито от най-възрастния народен представител, който отново ще бъде Мика Зайкова.

Партия „Имa тaĸъв нapoд” e пъpвa пoлитичecĸa cилa в 46-oтo Hapoднo cъбpaниe c 65 дeпyтaти, cлeд ĸaтo пoлyчи пoдĸpeпaтa нa 657 829 избиpaтeли.

На второ място е oaлициятa ГEPБ-CДC, ĸoятo пoлyчи 63 мecтa в нoвия пapлaмeнт.

Tpeтoтo мяcтo, ĸaĸтo и в пpeднoтo Hapoднo cъбpaниe, ocтaвa зa „БCΠ зa Бългapия”. Лeвицaтa щe paзпoлaгa c 36 нapoдни пpeдcтaвитeли. Зaд нeя зacтaнaxa 365 695 глacoпoдaвaтeли.

Cъвceм близo я cлeдвa „Дeмoĸpaтичнa Бългapия” c 34 нapoдни пpeдcтaвитeли.  Дяcнaтa ĸoaлиция пocтигнa peзyлтaт oт 345 331 глaca.

ДΠC за първи път е пeтoтo мяcтo c 29 мaндaтa. Движeниeтo пaднa пoд 300 000 избиpaтeли – cъбpa 292 514 глaca.

C 13 дeпyтaти щe paзпoлaгa „Изпpaви ce! Myтpи вън!”, ĸoятo пoлyчи 136 885 глaca.

Toвa ca 6-тe фopмaции, ĸoитo щe yчacтвaт в 46-oтo Hapoднo cъбpaниe. Te пpeoдoляxa 4-пpoцeнтнaтa бapиepa зa влизaнe в пapлaмeнтa, ĸoятo зa избopитe нa 11 юли ЦИK изчиcли, чe възлизa нa eдвa 109 266.08 глaca. Πpичинaтa e в ниcĸaтa избиpaтeлнa aĸтивнocт oт 42.19% – 2 775 754 дyши e бpoят нa глacyвaлитe избиpaтeли cпopeд ЦИK.

Ето и поименният състав на 46-ото Народно събрание:

Благоевград:

БСП- Георги Михайлов

ГЕРБ- Росен Желязков, Бисер Михайлов, Георги Динев

ДПС- Халил Летифов, Елхан Кълков

ИМВ- Мая Манолова

ИТН- Георги Попов, Христо Гушков, Анита Коцелова

ДБ- Иван Димитров

Бургас:

БСП- Петър Кънев, Юлия Йоргова-Форд

ГЕРБ- Любен Дилов, Жечо Станков, Деница Николова, Галя Желязкова

ДПС- Севим Али, Ешереф Ешереф

ИМВ- Живко Табаков

ИТН- Ивайло Вълчев, Християна Тодорова, Златомира Карагеоргиева-Мострова

ДБ- Ивайло Мирчев, Димитър Найденов

Варна:

БСП- Филчо Филев, Борислав Гуцанов

ГЕРБ- Славена Точева, Юлиян Станев, Мартин Андонов, Павел Христов, Лидия Маринова

ДПС- Ерджан Ебатин

ИМВ- Татяна Тотева

ИТН- Галина Димитрова, Кирил Симеонов, Ивайло Кожухаров, Александър Тодоров

ДБ- Стоян Михалев, Ивайло Митковски

Велико Търново:

БСП- Явор Божанков, Анета Маноилова-Григорова

ГЕБР- Костадин Ангелов, Венцислав Спирдонов

ИТН- Силвия Николова, Момчил Иванов, Христо Дочев

ДБ- Калоян Янков

Видин:

БСП- Филип Попов

ГЕРБ- Росица Кирова

ДПС- Станислав Анастасов

ИТН- Иво Атанасов

Враца:

БСП- Александър Симов

ГЕРБ- Петя Аврамова, Красен Кръстев

ДПС- Цветан Енчев

ИТН- Георги Георгиев, Иван Хиновски

Габрово:

БСП- Крум Дончев

ГЕРБ- Томислав Дончев

ИТН- Деляна Пешева

ДБ- Ивелин Стоянов

Добрич:

БСП- Димитър Данчев

ГЕРБ- Деница Сачева

ДПС- Хасан Адемов

ИТН- Дилян Господинов, Ивайло Христов

ДБ- Албена Върбанова

Кърджали:

ДПС- Павлин Кръстев, Мукаддес Налбант, Байрам Байрам, Адлен Шевкед

ИТН- Георги Чепишев

Кюстендил:

БСП- Бойко Клечков

ГЕРБ- Христо Терзийски

ИМВ-  Галина Таваличка- Георгиева

ИТН- Виктория Василева

Ловеч:

БСП- Ирена Анастасова

ГЕРБ- Николай Нанков

ИТН- Любомир Каримански, Катерина Ряхова

ДБ- Свилен Андреев

Монтана:

БСП-  Атанас Костадинов

ГЕРБ-  Ирена Димова

ДПС- Димитър Аврамов

ИТН- Пламен Абровски, Силви Петров

Пазарджик:

БСП- Драгомир Стойнев, Петя Цанкова

ГЕРБ- Екатерина Захариева, Найден Шопов, Димитър Гечев

ДПС- Йордан Цонев

ИТН- Станислав Балабанов, Светослав Георгиев

ДБ- Александра Стеркова

Перник:

БСП- Стоян Мирчев

ГЕРБ- Кирил Ананиев

ИТН- Петя Димитрова

ДБ- Зорница Стратиева

Плевен:

БСП- Румен Гечев, Илиян Йончев

ГЕРБ- Валери Лачовски, Александър Николов

ИМВ-  Юлиян Ненчев

ИТН-  Радостин Василев, Александър Александров, Александър Тодоров

ДБ-  Найден Зеленогорски

Пловдив град:

ГЕРБ– Иван Тотев, Радомир Чолаков, Пенчо Малинов

ИТН  – Васил Апостолов, Димитър Гърдев, Антоанета Стефанова

БСП  – Иво Христов

ДБ – Манол Пейков, Ивайло Старибратов

ДПС – Танер Али,

ИМВ – Мария Капон

Пловдив област:

ГЕРБ – Дани Каназирева, Младен Шишков, Йордан Кръстанов

ИТН – Тошко Хаджитодоров, Танер Тюркоглу, Лъчезар Бакърджиев

БСП – Манол Генов, Светозар Славчев

ДБ – Велизар Шаламанов

ДПС – Рамадан Аталай

ИСМВ – Румен Йончев

Разград:

ГЕРБ – Гюнай Хюсмен,

ИТН- Алпер Мурадов,

ДПС – Ахмед Ахмедов, Ихсан Хаккъ

Русе:

ГЕРБ – Красен Кралев, Десислава Атанасова

ИТН – Светлин Стоянов Васил Георгиев, Билян Кършовски

БСП – Крум Зарков

ДБ – Стефан Тафров

ДПС – Бюрхан Абазов

Силистра:

ГЕРБ – Тодор Тодоров

ИТН – Петър Димитров

ДПС – Джевдет Чакъров, Гюнер Ахмед

Сливен:

ГЕРБ- Десислава Танев, Мария Белова

ИТН  -Владимир Русев, Иван Клисурски

БСП – Атанас Зафиров

ДБ – Димитър Сяров

Смолян:

ГЕРБ – Даниела Дариткова

ИТН – Мика Зайкова

БСП  – Петя Михалевска

ДПС – Хайри Садъков.

23 МИР София:

ГЕРБ  – Румен Христов, Александър Ненков, Димитър Главчев, Александър Иванов;

ИТН  – Николай Радулов, Александър Марков, Пламен Данаилов

БСП  – Христо Проданов, Благовест Кирилов

ДБ  – Атанас Атанасов, Антоанета Цонева, Петър Маринов, Надежда Йорданова, Георги Ганев, Васил Гюров

ИМВ – Димитър Делчев.

24 МИР София:

ГЕРБ – Даниел Митов, Тома Биков, Евгения Алексиева

ИТН – Ива Рупчева, Андрей Чорбанов, Иван Кючуков

БСП – Георги Свиленски

ДБ – Владислав Панев, Цецка Бачкова, Божидар Божанов, Мартин Димитров

ИМВ – Арман Бабикян.

25 МИР София:

ГЕРБ – Христо Гаджев, Анна Александрова, Лъчезар Иванов, Петър Николов

ИТН  – Филип Станев, Александър Рашев, Андрей Михайлов, Росен Димов

БСП – Корнелия Нинова, Минчо Куминев

ДБ – Христо Иванов, Борислав Сандов, Бонка Василева,

ИСМВ – Николай Хаджигенов

26 МИР София област

ГЕРБ – Младен Маринов, Николина Ангелкова, Васил  Цветков

ИТН – Паунита Петрова, Венцислав Асенов,

БСП – Иван Ченчев,

ДБ  – Александър Симидчиев;

ИСМВ – Данаил Георгиев.

Стара Загора:

БСП- Георги Кадиев, Георги Гьоков

ГЕРБ- Илтер Садъков, Маноил Манев, Илиана Жекова

ДПС- Тунджай Йозтюрк

ИМВ- Светослав Бончев Колев

ИТН- Тихомир Гочев Тенев, Живка Железова, Павела Митова

ДБ- Атанас Славов

Търговище:

ГЕРБ- Теменужка Петкова

ДПС- Джейхан Ибрямов, Имрен Мехмедова

ИТН- Радослав Бойчев

Хасково:

БСП- Владимир Маринов

ГЕРБ- Делян Добрев, Георги Станков

ДПС- Сезгин Мехмед

ИМВ- Меглена Гунчева

ИТН- Десислава Цонева, Петко Кущирев

ДБ- Катя Панева

Шумен:

БСП- Иван Иванов

ГЕРБ- Красимир Вълчев

ДПС- Мустафа Карадайъ, Хамид Хамид

ИТН- Пламен Николов

ДБ- Николай Христов

Ямбол:

БСП- Кристиан Вигенин

ГЕРБ- Димитър Иванов

ДПС- Петър Чобанов

ИТН- Мария Петрова

Подобни статии

Демерджиев и Кьовеши обсъдиха кои институции имат право да сезират Европейската прокуратура

Според Кьовеши преките сигнали от полицията, Гранична полиция и Агенция „Митници“...

Още в катергорията